• 005
  • 006
  • 007
  • 008
  • 009

استفاده از یک صفحه کلید و موس برای چند کامپیوتر!

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

شما با لپ تاپ و کامپیوتر خود  پشت میز شخصی‌ خود قرار دارید این شگفت انگیز نیست که با استفاده از کیبورد و ماوس کامپیوتر شخصی‌ خود هر دو را کنترل کنید؟

 

 

برای این کار لازم نیست از سویچ clunky kvm استفاده کنید برنامه ی synergy این کار را برای شما ممکن میسازد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از مجله اینترنتی نود ایران، ابتدا تصمیم بگیرید که از mouse و  keyboard کدام کامپیوتر می خواهید استفاده کنید سپس synergy را دانلود و نصب کنید این کامپیوتر server  و بقیه کامپیوتر ها client نام دارند در این مثال ما فرض کردیم که یک کامپیوتر و یک لپ داریم کامپیوتر server و لپ تاپ client  می باشد.

برای استفاده از این برنامه  “Share this computer’s keyboard and mouse option” را انتخاب کنید سپس روی configure کلیک کنید.

کامپیوتر هایی که می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید را به پنجره ی  بالا اضافه کنیدبرای راحتی کار میتوانید از screen name کامپیوتر ها استفاده کنید.

حال لازم است قوانینی را تعیین کنید تا حرکت مکان نمای شما را تنظیم کند برای مثال  اگر لپ تاپ شما سمت راست کامپیوتر اصلی‌ است تنظیمات را به این صورت انجام دهید“. ۰to 100% of the right of Desktop goes to 0 to 100% of Laptop.”در این صورت مکان نمای شما در جهت دیگر نمی‌تواند حرکت کند.

حال synergy را روی لپتاپ خود نیز نصب کنید و “Use another computer’s shared keyboard and mouse” را انتخاب کنید و اسم کامپیوتر server را وارد کنید و روی test  کلیک کنید اکنون همه چیز آماده است.

برای دانلود این نرم افزار از سرور امداد رایانه کلیک کنید.

نظرات  

 
0 #1 rahman 1391-10-26 07:05
سلام من win server , win 7 مي خوام موس شير كنم طبق دستور عمل شما عمل مي كنم ولي faild to connect to server timout ميده
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی